Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Dețin un teren intravilan de aproximativ ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Dețin un teren intravilan de aproximativ 2000 M2 ...

Bună ziua,
Dețin un teren intravilan de aproximativ 2000 M2 ce a fost cistigat prin uzucapiune in luna septembrie 2019 prin hot jud. definitivă și irevocabilă. La acest teren am făcut cadastru și intabulare in ianuarie 2020.. Vecinul meu sa trezit după 20 ani de cind are acte pe terenul sau că nu are tot terenul și mă acționat în judecată. Terenul lui nu a fost măsurat nici o data fiind vândut conform actelor și nu în baza unei măsurători. Experiența mă scoate vinovat săi dau teren din cel care e intabulat. E posibil.?
Precizez faptul că terenul ar fi trebuit să aibă o lățime totală eu și el de 22 m și nu are decât 19
O ăla problema e că eu dețin un teren de 11,10 m lățime și lungime de 46 m printr-o hotărîre de la tatăl meu teren ce a fost cedat că taxa de succesiune de frat ii și părinți ai lui și aici încearcă să îmi ia din teren că nu are el terenul tot. E corect ?
jaga76, utilizator
Buna ziua,
O sa va judecati intr-un proces de granituire si instanta o sa decida...
Apelati la un avocat.