Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Justificarea reducerii activitatii potrivit ordinului ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Justificarea reducerii activitatii potrivit ordinului 1393/15.09.2020.

Daca societatea comerciala are trei activitati, trei coduri CAEN, si reduce activitatea, in luna septembrie, doar la un cod CAEN, atunci justificarea se face pentru ca este afectata cifra de afaceri doar pentru acest cod CAEN sau pentru intraga societate comerciala?
george-neagu, moderator
Diminuarea veniturilor realizate în luna anterioară aplicării măsurii prevăzute la art. 1 alin. (1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 132/2020 sau, cel mult, din luna dinaintea lunii anterioare acesteia cu cel puțin 10% față de luna similară din anul anterior ...... altfel spus, per total ,,,nu per cod CAEN
Din webinarul tinut pe aceasta tema am inteles ca referirea se va face pentru luna in curs. Am inteles gresit?
sebicom, utilizator