Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am deschis in August pfa. Am fost in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am deschis in August pfa. Am fost in concediu de creșterea ...

Buna ziua,
Am deschis in August pfa. Am fost in concediu de creșterea copilului. Mi-am dus toate documentele pentru sistarea indemnizației și pentru primirea stimulentului de inserție. Ideea este ca in declarația unica estimativă pe care am și depus-o la dosar am trecut venitul estimativ. Între timp am investit din banii proprii in pfa o suma de peste 10 mii. Banii pe care nu as putea sa ii scad din pfa pana la sfârșitul anului. Deci prin urmare la începutul anului când o sa depun declarația va fi pe minus. Întrebarea mea este, mi se sistează stimulentul de inserție?
Intrebati , mai bine, la Agentia Judeteana de Plati si Inspectie Sociala (AJPIS). / Agentia Nationala de Plati si Inspectie Sociala (ANPIS).