Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu pre si postnatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu pre si postnatal

Buna ziua, sunt insarcinata in 4 luni, in ce conditii pot beneficia de concediu pre si post natal platit de casa de asigurari de sanatate avand in vedere ca sunt in somaj pana la data de 24 septembrie?
Alex.b, utilizator
Care este data intrării în prenatal?

Pana in 24 decembrie.
Cornel Vasile a scris:

Care este data intrării în prenatal?

Intrebati la casa de casa de asigurări de sănătate, întrucât sunteti asigurata in continuare la sistemul de sanatate publica.