avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti sect4 iar ...

Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti sect4 iar ei mi-au trimis dosarul la ultimul domiciliu al sotului .Eu nu ma pot prezenta acolo din motive personale ce se poate face in acest caz? va multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 07:40, 24 Septembrie 2020
Daca nu va prezentați nu divortati.
Doar acolo mai puteti divorta acum.
Daca ati avut avocat trebuia sa va pregătiți ca lumea procesul ca sa evitați aceasta situație daca era posibil sa evitați, bineînțeles.

Vorbiti cu soțul sa divortati la notar.
Nu se poate discuta cu el ...am avut avocat dar nu ma ajutat cu nimic multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
de ce in sectorul 4 ? ati stat cu sotul in sectorul 4 ?
instanta competenta e judecatoria de pe raza unltimului domiciliu comun.
nu conteaza daca cu sotul dvs se poate discuta sau nu, important e sa fie citat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca nu va prezentati la proces personal atunci o sa fie respinsă acțiunea dvs ca nesustinuta.
1 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util

monik112 a scris:

Nu se poate discuta cu el ...am avut avocat dar nu ma ajutat cu nimic multumesc




Daca intrati pe forum inainte de proces v-as fi atras atentia sa aveti mare grija la avocat ca sa nu aveti probleme de acest fel.Eu asa fac cand banuiesc ca cineva se afla la limita.
Acum insa este faptul consumat si nu mai aveti ce sa faceti.
Mergeti personal la proces si o sa catigati daca aveti motive si le dovediti.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Septembrie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am inaintat actiune de divort in localitatea in care ... Ionela Plamada Ionela Plamada Buna ziua, am inaintat actiune de divort in localitatea in care m am casatorit cu sotul meu, desi avem domiciliul comun in alt oras.Dansul are domiciliu in ... (vezi toată discuția)
Divort Ileana Muntean Ileana Muntean sunt casatorita de 13 ani ,dar de un an suntem despartiti,eu locuind in prezent in Bucuresti, adresa de domiciliu fiind de Timis....As putea intenta actiunea ... (vezi toată discuția)
Divort si partaj dana3 dana3 buna seara ,as dori sa va intreb daca pot sa divortez in timisoara chiar daca cununia a fost facuta in jud olt deoarece suntem separati de mai bine de trei ani ... (vezi toată discuția)