Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti sect4 iar ...

Buna ziua am deschis un proces de divort in Bucuresti sect4 iar ei mi-au trimis dosarul la ultimul domiciliu al sotului .Eu nu ma pot prezenta acolo din motive personale ce se poate face in acest caz? va multumesc frumos
Daca nu va prezentați nu divortati.
Doar acolo mai puteti divorta acum.
Daca ati avut avocat trebuia sa va pregătiți ca lumea procesul ca sa evitați aceasta situație daca era posibil sa evitați, bineînțeles.

Vorbiti cu soțul sa divortati la notar.
Nu se poate discuta cu el ...am avut avocat dar nu ma ajutat cu nimic multumesc
de ce in sectorul 4 ? ati stat cu sotul in sectorul 4 ?
instanta competenta e judecatoria de pe raza unltimului domiciliu comun.
nu conteaza daca cu sotul dvs se poate discuta sau nu, important e sa fie citat.
Daca nu va prezentati la proces personal atunci o sa fie respinsă acțiunea dvs ca nesustinuta.

monik112 a scris:

Nu se poate discuta cu el ...am avut avocat dar nu ma ajutat cu nimic multumesc

Daca intrati pe forum inainte de proces v-as fi atras atentia sa aveti mare grija la avocat ca sa nu aveti probleme de acest fel.Eu asa fac cand banuiesc ca cineva se afla la limita.
Acum insa este faptul consumat si nu mai aveti ce sa faceti.
Mergeti personal la proces si o sa catigati daca aveti motive si le dovediti.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat