Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.Unchiul meu are 68 de ani , nu are copii si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.Unchiul meu are 68 de ani , nu are copii si nici frati ...

Buna ziua.Unchiul meu are 68 de ani , nu are copii si nici frati in viata.Detine o cameră de cămin cu cote comune( baie, bucătărie).Are datorii la întreținere de 4000ron.El ar vrea sa il ajut sa isi plateasca datoriile si bineinteles sa il inmormantez in schimbul camerei.Intrebarile mele ar fi :1Sa fac v/c cu drept de întreținere și uzufruct viager sau doar uzufruct viager? Ce acte imi sunt necesare in ambele cazuri? Eu ar trebui să plătesc valoarea camerei la pretul de pe piata?Va multumesc anticipat.
CONTRACT DE DONAŢIE

CU UZUFRUCT VIAGER

ŞI CLAUZĂ DE ÎNTREŢINERE
Si ce acte trebuiesc?