Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatie de a face incasarea prin casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatie de a face incasarea prin casa de marcat?

Buna ziua. O societate care produce fose septice si le comercializeaza cu montare la adresa beneficiarului este obligat a face incasarea prin casa de marcat sau se incadreaza la exceptii? Cf Oug 28/1999 lit. i) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;
george-neagu, moderator