Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat

Pentru o firma nou infiintata care presteaza servicii de reparatii centrale de apartament si obtinere autorizatii ISCIR este necesara casa de marcat fiscala? Eu am gandit asa :
Pentru servicii de reparatii eu cred ca se incadreaza la exceptii OUG 28/1999 art 2

l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;

Pentru activitatea de autorizare nu stiu. Dvs ce spuneti?
Multumescu anticipat pentru raspunsuri.
DA trebuie casa de marcat,lucreaza cu persoane fizice ....
E adevarat ca se incadreaza la exceptii,dar mai nou controalel de la Fisc ,nu prea tin cont..:(