avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat

Pentru o firma nou infiintata care presteaza servicii de reparatii centrale de apartament si obtinere autorizatii ISCIR este necesara casa de marcat fiscala? Eu am gandit asa :
Pentru servicii de reparatii eu cred ca se incadreaza la exceptii OUG 28/1999 art 2

l) serviciile de instalatii, reparatii si intretinere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului;

Pentru activitatea de autorizare nu stiu. Dvs ce spuneti?
Multumescu anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 16:56, 13 Iunie 2011
DA trebuie casa de marcat,lucreaza cu persoane fizice ....
E adevarat ca se incadreaza la exceptii,dar mai nou controalel de la Fisc ,nu prea tin cont..:(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat la pfa cod caen 8121? Sorin0806 Sorin0806 Buna seara! Am infiintat un PFA in curatenie, cod caen 8121.. Am nevoie de casa de marcat sau pot elibera doar factura si chitanta avand in vedere ca nu lucrez ... (vezi toată discuția)
Obligatie de a face incasarea prin casa de marcat? adrian04edt adrian04edt Buna ziua. O societate care produce fose septice si le comercializeaza cu montare la adresa beneficiarului este obligat a face incasarea prin casa de marcat ... (vezi toată discuția)
Agenti economici exceptati de la utilizarea caselor de marcat fiscale ardelean ronela ardelean ronela Detin o intreprindere individuala cu obiect de activitate amenajari interioare (constructii) si as dori sa stiu daca e adevarat ca nu sunt obligata sa utilizez ... (vezi toată discuția)