Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Casa de marcat la PFA cod caen 8121?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Casa de marcat la PFA cod caen 8121?

Buna seara! Am infiintat un PFA in curatenie, cod caen 8121.. Am nevoie de casa de marcat sau pot elibera doar factura si chitanta avand in vedere ca nu lucrez si cu persoane juridice momentan? Multumesc!
george-neagu, moderator
Daca se incadreaza aici serviciile dvs nu aveti obligatia : OUG 28/1999
"i) serviciile de instalații, reparații și întreținere a bunurilor, efectuate la domiciliul clientului; "

Daca nu atunci aveti obligatia casei de marcat si eliberarii bonului fiscal catre clienti .