Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Grant capital de lucru fără salariat?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Grant capital de lucru fără salariat?

Bună ziua!
Se pot accesa granturi de capital de lucru dacă nu deții salariat/angajat?
Pe de o parte nu precizează nicăieri acest lucru, nici prin nr. de telefon oficial cu informații suplimentare nu au putut răspunde la această întrebare.
Pe de altă una dintre condițiile pt. grantul de capital de lucru este următoarea: "menținerea sau, după caz, suplimentarea numărul de salariați pe o perioadă de minim șase luni de la data acordării grantului"
Vă mulțumesc anticipat!
balintakos, utilizator