Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestionarul in concediu medical...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestionarul in concediu medical...

Bună ziua, in cazul in care gestionarul unic intra in concediu medical (urgență) ce se întâmplă cu gestiunea . Eliberarea bunurilor din gestiune către consum nu poate fi oprita și întrebarea este cine preia gestiunea in lipsa gestionarului și cine răspunde pentru aceasta. Mulțumesc.
Dacă nu a fost numit un gestionar, conducătorul organizaţiei socialiste va desemna un angajat căruia i se va preda gestiunea şi care va gestiona bunurile pe o perioadă de cel mult 60 zile.