Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Casa de marcat pentru lucrari de constructii mici ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Casa de marcat pentru lucrari de constructii mici pentru locuinte?

Buna ziua, Am o firma nou infiintata - SRL cu cod caen principal 7111 - proiectare arhitectura si Coduri CAEN secundare din SECTIUNEA F - CONSTRUCTII . Momentam am avut lucrari de constructii mici pentru locuinte. Este necesar sa am casa de marcat pentru astfel de lucrari? Sau pot sa folosesc doar factura si chitanta?
george-neagu, moderator
Nu trebuie casa de marcat fiscala conform OG 28 din 1999, art. 2, lit. l).