Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Casa de marcat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Casa de marcat

Buna ziua,
Doresc sa infiintez un SRL,cod CAEN 4332 Lucrari de tamplarie si de dulgherie,mai precis: montare,reglare,reparare termopane .Doresc sa stiu daca sunt obligat sa am casa de marcat fiscala,sau sunt exceptat conform OUG 28/1999,art.1,alineat o) efectuarea lucrarilor de constructii, reparatii, amenajari si intretinere de locuinte.
Da. Merge fara casa de marcat. Cu factura si chitanta.
multumesc,nu eram sigur avand in vedere ca legea este interpretabila