Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Problema masina SH
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Problema masina SH

Buna ziua,

Am o problema cu masina personala vanduta si poate ma puteti ajuta.
Mai exact, cumparatorul, a vazut-o de 2 ori inainte sa o cumpere si a verificat-o personal (odata chiar a mers si fratele lui cu ea), i-am spus absolut tot ce am schimbat la ea cat timp a fost in proprietatea mea timp de 3 ani (cu facturi doveditoare) iar dupa ce a luat-o si a plecat cu ea, m-a sunat dupa 30 de minute, cand a ajuns acasa, ca masina are probleme, ii face spuma in vasul de la lichidul de racire si ulterior a dus-o la service unde i s-a spus ca este chiuloasa defecta si costa undeva la 6000 de lei. Tin sa precizez ca eu nu am stiut ca este chiuloasa defecta. In urma cu vreo 3 luni, mi-a facut si mie acea spuma in vasul de expansiune dar masina a fost reparata la service (factura i-am si dat-o cumparatorului) unde mi s-a spus ca este alta piesa pe care am si schimbat-o pe loc si masina nu a mai avut nici o problema cu spuma respectiva. Acum, noul proprietar spune sa facem actele de vanzare cumparare din nou, pentru a trece din nou masina pe numele meu (ceea ce eu nu prea sunt de acord deoarecere cu masina am facut 2000 de km de cand am reparat-o si nu a mai avut nimic, inclusiv el s-a uitat in seara cand a luat-o, a ridicat capota la motor) sau ameninta ca ma da in judecata. Oare ce ma sfatuiti?
~ Conținut șters la cerere ~