Fiind in cautarea unul loc de munca, am trimis un cv pe o adresa de mail hasita intr-un anunt pe ejobs. Persoana respectiva a revenit si mi-a cerut o copie dupa actul de identitate "cu toate colturile vizibile" iar eu, negandindu-ma am trimis. Acum imi dau seama ca este destul de dubios sa ceri actul de identitate inainte de a programa interviul. La ce as putea sa ma astept? Ce ar putea face persoana respecitva cu actul meu de identitate?
Asta nu ar fi neapărat o problemă, nu știu cum mi-ar putea dăuna personal asta. Am auzit variante de genul abonamente de telefonie sau carduri de credit. Credeți că există aceste posibilități?
Cornel Vasile a scris:
la o inregistrare a c.i.m. fara acordul dvs .. este o varianta
Discriminare mame
Kitte
Buna ziua
Sunt in CIC din iunie 2010 si de cateva saptamani am inceput sa aplic la joburi pe domeniul meu (HR). Acesta este al doilea CIC.
Pe site-urile de ... (vezi toată discuția)