avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am comandat un trening de pe internet,dar am primit cu ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am comandat un trening de pe internet,dar am primit cu totul ...

Am comandat un trening de pe internet,dar am primit cu totul alt model.Vanzatorul nu mai raspunde acum.
Unde ma pot adresa pentru inselaciune si cum gasesc vanzatorul?Pe coeltul primit de la curier nu apare numele vanzatorului ci doar al meu.
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 13:51, 4 Octombrie 2020
via Olx sau alt site?

Ultima modificare: Duminică, 4 Octombrie 2020
gi-jane2, moderator
olx
Din păcate, sunt tot mai frecvent întâlnite asemenea situații.

Aveți toate informațiile necesare pe OLX:
Pe viitor, achiziții în siguranță: [ link extern ] -

Cum puteți remedia acum, explicat pas cu pas: [ link extern ]

Mult succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ieri am facut o mare greseala. am gasit un anunt pe olx cu un ... mariuspisica28 mariuspisica28 Ieri am facut o mare greseala. Am gasit un anunt pe olx cu un telefon si era din alt oras. Tipii mi-au spus ca sunt firma, mai exact bsg amanet si nu pot ... (vezi toată discuția)
Ma numesc flaviu. pe data 1 decembrie 2020 am contactat un vânzător ... Flaviu12 Flaviu12 Ma numesc Flaviu. Pe data 1 decembrie 2020 am contactat un vânzător pe website-ul de anunțuri olx.ro pentru achiziționarea unui produs,respectiv telefon ... (vezi toată discuția)
Am luat teapa cu un furnizor de piese auto de pe olx MEMETIUXEL MEMETIUXEL Am comandat la el o -panglica spirala ptr air bag la un Megane 2 , tipul mi-a spus ca a trimis-o NOUA si cu garantie in cutie , se cam eschiva la raspuns la ... (vezi toată discuția)