Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare facultativa
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare facultativa

Va salut!

As dori sa stiu ce tip de asigurare facultativa pentru acoperirea posibilelor daune provocate autovehiculului aflat in proprietate poate fi achizitionata de pe piata asigurarilor pentru a acoperi riscurile din timpul utilizarii acestuia de catre alte persoane decat proprietarul.

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
ActFast, utilizator
Asigurare CASCO, dar atenție la completarea chestionarului, în care, practic, veți declara că autovehiculul va fi condus și de alte persoane. Succes!