Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am întrebare În urma cu cateva zile am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am întrebare În urma cu cateva zile am fost la poliție ...

Buna ziua, am întrebare
În urma cu cateva zile am fost la poliție pentru a da o declarație despre un vecin care este acuzat de contrabanda cu țigări
De la inceput mi sa spus ca au înregistrări telefonice si ca trebuie sa recunosc tot !
Am recunoscut faptul că am luat 2 pachete de țigări la care domnul politist a spus ca are 7 înregistrări telefonice si ca trebuie sa recunosc tot ,
Am raspuns ca nu este posibil asa ceva întrucît eu am vorbit foarte rar cu acel vecin iar cînd a citit una din înregistrări, l-am informat că nu este conversatia mea,a căutat după nr de telefon si a spus că este de fapt o singura iregistrare si ca nu este importanta si ma intrebat dacă vreau un avocat din oficiu
La întrebarea mea ,pentru ce am nevoie, a răspuns ca așa îl obligă legea i-ar eu am răspuns ca nu am nevoie de un avocat din oficiu.
Întrebarea mea este: sint martor sau acuzat in aceasta ancheta?
Menționez ca nu am nici un fel de antecedente ci doar o amendă de circulație in 12 ani
Va mulțumesc si astept un răspuns pt ca sînt stresat de această situație si nu mai pot dormi noaptea pt ca nu am avut probleme cu legea si din cîte am citit pe internet se da 5 ani de inchisoare indiferent de cantitatea de tigari detinuta.
Nic54, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Păi tocmai asta e problema ca nu mi sa spus acest lucru