avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Un teren pe care se plătește chirie la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Un teren pe care se plătește chirie la Romvial, ...

Bună ziua,
Un teren pe care se plătește chirie la Romvial, aferent unei case cumpărate cu legea 112.
Terenul este fără moștenitori, trece acum cu titlu de proprietate( legea 87/2020) la cel care a plătit chirie pe el?
Ultima modificare: Luni, 5 Octombrie 2020
Finica 1, utilizator
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 18:12, 5 Octombrie 2020
Automat , nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am achizitionat anul trecut (in august 2020) o casa ... cris.negrescu@gmail.com cris.negrescu@gmail.com Buna ziua, am achizitionat anul trecut (in august 2020) o casa (sunt unicul proprietar) al carei teren aferent curtii este in proprietatea Primariei Mun ... (vezi toată discuția)
Legea 87/2020 ely75 ely75 Bună ziua. Mama mea a cumpărat în anul 1997 o casă în baza Legii 112/1995 . Acum un an a depus o cerere la Comisia locală pentru stabilirea dreptului ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in anul 2020 am achizitionat o casa care a fost cumparata ... alexandru.stefan01 alexandru.stefan01 Buna ziua, In anul 2020 am achizitionat o casa care a fost cumparata de primii proprietari in baza Legii 112/1995. Dorim sa ni se atribuie titlul de ... (vezi toată discuția)