Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de judecata

Cheltuieli de judecata......Bună seara.Am terminat procesul de partaj,am platit prin executor(oferta de plata),sulta si cheltuielile de judecata...astazi am primit citatie prin care fosta facuse apel pt cheltuieli de judecata pe cale separata...cica instanta a omis la capat de cerere că fosta cerea cheltuieli de judecată pe cale separata ...ce se poate intampla atata timp cat eu le-am platit deja alaturi de sulta prin executor caci ea vroia doar sa-i depun banii intr-un cont...fara notar......multumesc
cezyochi, utilizator
De doua ori nu puteți plati aceeasi datorie.dovediti in apel ca ati plătit sau dacă va executa faceti contestatie la executare.
La primul termen demonstrati ca ati platit deja si solicitati la randul dumneavoastra cheltuieli de judecata pentru apel
Nu inteleg, doamna nu a cerut cheltuieli in acel dosar, instanta le-a acordat si doamna a facut apel? Sau care e exact situatia? Daca le-a cerut pe cale separata, erau totusi dovezile depuse in acel dosar sau de unde ati stiut cat sa achitati?
Scrie destul de clar cat este sulta si cat sunt cheltuielile de judecata...le-am platit pe toate prin ofertă reală de plată la executor,unde iar scrie ce si cum...deja si-a ridicat si banii din contul executorului....acum vrem sa depunem la dosar toate hartiile sa demonstram plus un certificat de la exec.cum că si-a ridicat si banii...

Liliana Gradinaru a scris:

Nu inteleg, doamna nu a cerut cheltuieli in acel dosar, instanta le-a acordat si doamna a facut apel? Sau care e exact situatia? Daca le-a cerut pe cale separata, erau totusi dovezile depuse in acel dosar sau de unde ati stiut cat sa achitati?

Inteleg ca scrie clar in hotarare, eu insa v-am solicitat mai multe detalii pentru a intelege situatia.