Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua!!! Soțul meu are lucrat în România 27 de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua!!! Soțul meu are lucrat în România 27 de ani si ...

Buna ziua!!! Soțul meu are lucrat în România 27 de ani si 10 ani in Italia ar vrea sa iasa la pensie.Cum este mai bine sa cumuleze anii din Romania cu anii din Italia sau pentru anii din Italia sa depuna actele in Italia? Multumesc!!!
Stagiile se cumuleaza.
Pensia se calculeaza si se plateste separat de fiecare stat pentru stagiul realizat in acea tara.