Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua .As dori si eu sa aflu ce pedeapsa o sa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua .As dori si eu sa aflu ce pedeapsa o sa primesc pt ...

Buna ziua .As dori si eu sa aflu ce pedeapsa o sa primesc pt conducere fara permis si alcoolemia de 1.50 in sange si 0.80 in drager nu am alte antecedente penale..Va multumesc
Nu se poate face o analiza doar pe ce spuneti dvs, individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale.
Dar marcar o presupunere ..m- ar ajuta
O presupunere ar fi inchisoare cu suspendare si anularea permisului, lucru intalnit in 90% din cazurile bauturii la volan.
Daca nu exista o situatie exceptionala, nu vad de ce ati primi altceva, pentru ca odata urcat la volan baut ca sofer, judecatorul vede fapta ca una deosebit de grava, si se gandeste automat la ce-i mai rau, puteati calca pe cineva, face accident etc.
Multumesc mult pt parere ..
Daca eu am fost beat ..dar nu am provocat eu accidentul tot eu sa sa fiu responsabil pentru pagubele materiale ? Mia spus cineva ca tot eu o sai fiu vinovat chiar daca nu am provocat eu accidentul