avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile când victima ...

Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile când victima vrea sa se înțeleagă cu mine, și dorește doar sa fie despăgubit?
Cel mai recent răspuns: garetbora , utilizator 00:12, 13 Octombrie 2020
Se poate face o tranzactie. Depinde ce urmari a avut acel accident pentru peiton.
Despăgubit de RCA. Fracturi la picior cu operatie și 3 tije , destul de grav, are piciorul în ghips până sus.

Iordan Ciprian a scris:

Se poate face o tranzactie. Depinde ce urmari a avut acel accident pentru peiton.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de ingrijiri medicale CaTiXX CaTiXX Buna ziua, din pacate am avut nenorocirea de a avea un accident la trecerea de pietoni, victima a avut fractura la tibie, a avut 8 zile de spitalizare, o ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cu victima, buna ziua, pe data de 15 august 2020 ... Nicolae Dianu Nicolae Dianu Accident rutier cu victima, Buna ziua, Pe data de 15 August 2020 s-a întâmplat ceea ce orice șofer nu își dorește, am lovit o doamna gravida ... (vezi toată discuția)
Despagubire victima accident rutier Utilizator_23net Utilizator_23net Buna ziua, In data de 23 aprilie 2015 bunica mea a fost accidentata de un autoturism la intersectia dintre doua strazi secundare (nu este trecere de pietoni ... (vezi toată discuția)