Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile când victima ...

Accident cu pieton. Cum mă adresez instanței civile când victima vrea sa se înțeleagă cu mine, și dorește doar sa fie despăgubit?
Se poate face o tranzactie. Depinde ce urmari a avut acel accident pentru peiton.
Despăgubit de RCA. Fracturi la picior cu operatie și 3 tije , destul de grav, are piciorul în ghips până sus.

Iordan Ciprian a scris:

Se poate face o tranzactie. Depinde ce urmari a avut acel accident pentru peiton.