avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Servicii online, cum platesc taxe?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Servicii online, cum platesc taxe?

Buna ziua,

Daca am venit din servicii afiliere de la amazon, care varianta ar fi cel mai ok pentru mine din punct de vedere a taxelor? Daca depasesc limita de 26 000 ron la PFA , am vazut ca in loc de 10% ar trebui sa platesc 45% . Cred ca e o varianta mai ok decat PFA.

Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Tva pt venituri online din strainatate mihai_2014 mihai_2014 Buna ziua, Am cautat atat aici pe forum, cat si pe alte forumuri, raspunsul la aceasta intrebare, dar nu am gasit-o: Detin un site (sau mai multe) unde ... (vezi toată discuția)
Pfa sau srl ,care este mai avantajos ? ili47 ili47 Care este mai avantajos din punct de vedere a cheltuielilor ? Pot sa desfasor activitatea in ambele cazuri ,cu un singur angajat . mersi (vezi toată discuția)
pfa norma de venit neplatitor tva gabiro gabiro Daca depasesc plafonul de 35000 EU si ma inregistrez ca platitor de TVA pot ramane cu impozit pe norma de venit ? Cand am infiintat PFA-ul si am optat pt. ... (vezi toată discuția)