Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces ...

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces pt angajare aparator ,o mai pot face inca odata ?
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Nu, pentru ca se acorda un singur termen in acest sens.
VA MULTUMESC MULT .
In cazul in care din diverse motive s-a reziliat contractul de asistenta jurídica dintre client si avocat si va prezentati la termen fara avocat si asistenta jurídica e obligatorie potrivit legii, oricum se va amana judecata si se va acorda termen. Cel putin pentru numirea unui avocat din oficiu.
De asemenea, e posibil ca asistenta sa nu fie obligatorie si instanta sa aprecieze ca nu va puteti face singura apararea si iarasi va acorda termen pentru numirea unui avocat din oficiu.
Timp in care, in cele doua situatii, puteti sa va angajati alt avocat.

steluta2608steluta a scris:

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces pt angajare aparator ,o mai pot face inca odata ?