avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces ...

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces pt angajare aparator ,o mai pot face inca odata ?
Ultima modificare: Miercuri, 14 Octombrie 2020
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 15:30, 14 Octombrie 2020
Nu, pentru ca se acorda un singur termen in acest sens.
VA MULTUMESC MULT .
In cazul in care din diverse motive s-a reziliat contractul de asistenta jurídica dintre client si avocat si va prezentati la termen fara avocat si asistenta jurídica e obligatorie potrivit legii, oricum se va amana judecata si se va acorda termen. Cel putin pentru numirea unui avocat din oficiu.
De asemenea, e posibil ca asistenta sa nu fie obligatorie si instanta sa aprecieze ca nu va puteti face singura apararea si iarasi va acorda termen pentru numirea unui avocat din oficiu.
Timp in care, in cele doua situatii, puteti sa va angajati alt avocat.

steluta2608steluta a scris:

buna ziua , am si eu o intrebare , daca am amanat odata un proces pt angajare aparator ,o mai pot face inca odata ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare? oltul oltul daca in ziua procesului avocatul angajat zice ca nu reprezinta pt ca nu am platit ce se intampla? amana cauza sau voi primi un avocat ales,iar daca primesc ... (vezi toată discuția)
Amanare termen judecata velicucristian velicucristian Buna ziua ! Detin un apartament si in luna decembrie si ianuarie l-am inchiriat catre 2 persoane . La sfarsitul lunii ianuarie am vrut sa le fac contract de ... (vezi toată discuția)
Aparator seb_aku seb_aku ce se intampla daca la primul termen intr-un dosar ceri amanare pt. angajare aparator si la urmatorul termen nu vii cu aparator angajat? se mai poate solicita ... (vezi toată discuția)