Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am fost in somaj tehnic 60 de zile si as vrea sa stiu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am fost in somaj tehnic 60 de zile si as vrea sa stiu daca aceste ...

Am fost in somaj tehnic 60 de zile si as vrea sa stiu daca aceste 60 de zile le mai lucrez in plus cînd trebuie sa ies la pensie ,mai precis în luna decembrie trebuie sa duc dosarul de pensie sa ies la limita de vîrstă, aceste zile mi se pune ca vechime sau trebuie sa lucrez aceste 60 de zile si apoi sa depun dosarul de pensie.Va mulțumesc anticipat
Somajul tehnic este considerat stagiu de cotizare la somaj.
Dacă înteleg eu bine, raspunsul dumneavoastra la întrebarea mea ar fi ca nu este nevoie sa lucrez in plus aceste zile de somaj tehnic. Va multumesc
Ati inteles corect.