Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Locuiesc la bloc si de 20 ani incoace un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Locuiesc la bloc si de 20 ani incoace un vecin fost ...

Buna ziua! Locuiesc la bloc si de 20 ani incoace un vecin fost administrator are plantata vie si face anual vin in subsolul blocului provocand gaze periculoase si greu de suportat. In asociatia de proprietari tot acest locatar are drept de decizie si controleaza tot. Am facut adresa la primarie si mi s-a raspuns ca asociatia de locatari trebuie sa rezolve. Dar asociatia e una cu vecinul abuziv. Unde ma pot adresa cu plangere pentru gazele rezultate din fermentarea strugurilor? Garda de mediu? Multumesc anticipat
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica si comisariatul garzii de mediu