Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechimea locului de munca ii da angajatorului sa nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechimea locului de munca ii da angajatorului sa nu iti permita ...

Vechimea locului de munca ii da angajatorului posibilitatea sa nu iti permita telemunca în vreme de pandemie?
Sunt angajat de 7 luni, iar acum angajatorul a luat decizia de a împărți echipa sa lucreze o parte o săptămână de la birou, iar cealaltă de acasa. Mie mi-au spus că nu am acest drept, deoarece nu am mai mult de 1 an. Mi se pare ca nu este egalitate si ca nu am dreptul la sanatate. Care este parerea voastră? Multumesc!
E.A87, utilizator
Nu exista in legislatie un text de lege in aceasta privinta .....Activitatea de telemuncă se bazează pe acordul de voinţă al părţilor.