avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicare Lege 330/2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicare Lege 330/2009

Cum se stabileste salariul incepand cu 01.01.2010?
exemplu casier I vechime 25%
Cel mai recent răspuns: flexi , utilizator 11:49, 14 Ianuarie 2010
Foarte laconica intrebarea dvs!
Casierul lucreaza la minister, deconcentrata, descentalizata, primarie? ca e diferita grila...
Oricum in anul 2010 , ramine cu acelasi salariu, legea se aplica din 2011!
dnlvc a scris:

Foarte laconica intrebarea dvs!
Casierul lucreaza la minister, deconcentrata, descentalizata, primarie? ca e diferita grila...
Oricum in anul 2010 , ramine cu acelasi salariu, legea se aplica din 2011!

Lucreaza in primarie.
De acord ca difera ca sume dar pe mine m-ar interesa procedaura efectiva pentru ca parerile sunt impartite si cred ca procedura este una si aceeasi egal de functie sau loc de munca.
Multumesc oricum!;)
Pai, din ce am inteles eu din legea 330/2009, in loc sa existe un salariu de baza si alte sporuri pe statul de plata, de la 01.01.2010 salariul va fi compus din salariul de baza avut la 31.12.2009 plus sporurile acordate, care se regasesc si in anexele la lege. (de ex: salariu la 01.01.2010=sal. baza :D31.12.2009+spor vechime+salariu de merit+spor dispozitiv+spor fidelitate+spor confidentialitate)
o neclaritate am , cine a avut salar de merit in anul 2009 de 15% si deci si in decembrie 2009 si-l pastreaza in 2010

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporuri legale mariuta2 mariuta2 care sunt sporurile cu temei legal de care pot beneficia functionari publici si persoanele contractuale din cadrul unei primarie de comuna? ( conform ... (vezi toată discuția)
Salarizare....nebuloasa din 01.01.2010 bugetar 4 bugetar 4 Daca de la 01.ianuarie 2010 aplicam art.12.alin.3 in conformitate cu art.30 alin.5... [b]fara a fi utilizati coeficientii de ierarhizare prevazuti in anexele ... (vezi toată discuția)
Salarizare 2011 pentru functionari publici scinteianuaurel@yahoo.com scinteianuaurel@yahoo.com sunt functionar public intr-o primarie de comuna cu 5000 de locuitori,sunt consilier principal (contabil venituri) si nu inteleg de ce iau un salariu de 720 ... (vezi toată discuția)