avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit auto schimbare domiciliu fiscal Buna ziua, Va ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit auto schimbare domiciliu fiscal Buna ziua, Va rog sa ...

Impozit auto schimbare domiciliu fiscal

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie legat de achitarea impozitului auto:
In Mai 2020 am facut transfer domiciliul fiscal al societatii din sector A in sector B.
Impozitul auto s-a achitat in cont trezorerie sector A, in august 2020, integral.

Solicitand un certtificat de atestare fiscala de la sector B, ni s a trimis o nota de plata in care figureaza ca neachitat impozitul auto, cu mesajul ca impozitul ar fi trebuit achitat in cont trezorerie Sector B.

Este corect ca plata impozitului trebuia efectuata in cont trezorerie Sector B, avand in vedere ca dosarul fiscal a fost mutat in mai 2020 si Decizia de impunere a fost emisa de Sector A ?

Daca da, cum se procedeaza , achitam inca o data in sector B si solicitam de la sector a restituirea sumei ?

Cu multumiri,

Alte discuții în legătură

Somatie LifeRider LifeRider Buna seara, Imi puteti spune, va rog, care este contul trezoreriei in care ar fi trebuit sa virez impozitul pe profit pentru un ONG, neplatitor TVA, cu ... (vezi toată discuția)
Taxa judiciara de timbru mioara54 mioara54 Buna ziua,am o intrebare si va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns.Subsemnata sint din Bucuresti si trebuie sa platesc o taxa judiciara de timbru ... (vezi toată discuția)
Plate taxe primarie Chasm Chasm Buna ziua, Am primit documentul informativ privind taxele locale. La fiecare tip de taxa; (40) IMPOZIT CLAIDIR (31) TEREN FOLOSINTA (43) IMPOZIT ... (vezi toată discuția)