Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara. Va rog să mă ajutați cu o informație. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara. Va rog să mă ajutați cu o informație. Soția ...

Buna seara.
Va rog să mă ajutați cu o informație.
Soția mea urmează să nască și înainte să nască cu aprox. 1 luna va începe să lucreze la un job cu carte de munca. Înainte ea nu a lucrat cu carte de munca. intrebarea mea este: după ce naște și intră in concediu de creștere copil, când se reîntoarce la muncă după jumătate de an de la naștere, va beneficia de suplimentul de inserție?
NU poate intra in CCC , daca nu indelineste conditiile prevazute de lege.