Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,as avea nevoie de o informatie cu privire la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,as avea nevoie de o informatie cu privire la detasarea ...

Buna ziua,as avea nevoie de o informatie cu privire la detasarea unor angajati in strainatate.Avem incheiat un subcontract cu o companie din Germania pentru efectuarea unor prestari de servicii,iar pentru realizarea acestora o parte dintre angajati dorim a ii detasa in tara respectiva.Intrebarea mea este daca in situatia in care remuneratiile lunare sant efectuate de catre societatea din Romania,acestea fiind in egala masura cu cele din Germania ce documente sant necesare pentru detasarea acestora?

Va multumesc anticipat!
1. Decizie de detasare.

2. Formularul A1 care se elibereaza de catre Casa de Pensii.
Va rog, este posibil sa imi dati un model de decizie?
Multumesc!