Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Beneficiar real?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Beneficiar real?

Buna ziua,

In cazul unui SRL care este compus din 16 asociati persoane juridice (toti fiind organizatii profesionale, 15 dintre ei detinand cate 3% iar cel de-al 16-lea 55%) cine este beneficiarul real al SRL-ului? Administratorul este persoana fizica, numit prin Hotarare AGA.

Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns. Deci, prin translatie, beneficiarul real (persoana fizica) al asociatului majoritar (persoana juridica) este si beneficiarul real al SRL-ului.