Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ramburs credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ramburs credit ipotecar

Buna seara, doresc sa rambursez o suma de bani pentru un credit ipotecar, ce sa aleg scaderea perioadei sau a ratei? Multumesc!
Amandoua sunt bune,dar depinde de dumneavoastra care varianta va avantajeaza.Daca scadeti perioada ramane aceeasi suma lunara de plata dar scade din baniidati bancii.Daca rambursati din suma imprumutata se pastreaza perioada dar scade din rata lunara. Sunt banci care are si varianta mixta de rambursare anticipata. Depinde de calculele dumneavoastra lunare ce si cum va avantajeaza!