Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Recuperare bani bilete avion.
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Recuperare bani bilete avion.

Buna ziua!
Vin aici cu o întrebare pe care presupun ca și-o pun mulți in ziua de azi in contextul pandemiei de sars-cov2, și anume : cum pot recupera contravaloarea biletelor de avion ca re au fost anulate?
Am luat legătura cu compania aeriana și au zis sa fac o cerere și in termen de 10 săptămâni am sa primesc bani in cont, acum se împlinesc 15 săptămâni de când cererea a fost aprobată .
Ce sfaturi îmi puteți da sau un cabinet de avocatura specializat , rutinați cu aceasta procedura de recuperare a banilor.
Mulțumesc anticipat!
Paduraru valentin, utilizator