Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua,am o problema sper că mă puteți ajuta ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua,am o problema sper că mă puteți ajuta din punct ...

Bună ziua,am o problema sper că mă puteți ajuta din punct de vedere al legii.
Am o poprire pe cont din luna martie,firma îmi oprește banii și îi depune în contul executorului.
Săptămâna trecută am aflat că firma este dată în judecată iar la.obiectiv pe foaie scrie " validarea popririi".
Am vorbit cu executorul și mi-a zis că nu a primit nici un ban de la firma și de aceea este dată în judecată,dar mie mi-au fost luați din bani lunar. Printre altele am întrebat și dacă se pune poprire pe prenatal și postnatal. Mi-a răspuns că nu se pune i-am trimis și medicalele că așa mi-a cerut să vadă că sunt în post natal acum.
Patronul pe de altă parte zice că a vorbit contabilul lui cu nu știu ce executori și se pune poprire pe prenatal și postnatal.
Cum este până la urmă se pune sau nu? Și dacă executorul meu zice că nu se pune și ai lui zic că se pune pe cine cred?
Patronul vrea sa îmi tragă și luna viitoare din post natal bani.
nu se poate pune poprire pe indemnizații deci nici pe prenatal nici pe postnatal
Mulțumesc

Antoanela Geaman a scris:

nu se poate pune poprire pe indemnizații deci nici pe prenatal nici pe postnatal