Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara,m-as bucura daca cineva mi-ar răspunde cu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara,m-as bucura daca cineva mi-ar răspunde cu niste sfaturi ...

Buna seara,m-as bucura daca cineva mi-ar răspunde cu niste sfaturi referitor cazului meu ...in urma cu 4luni am suferit un accident pe trecerea de pietoni cu fractura de ambe oase gamba stânga operata cu tija centromedulara și suruburi ,certificat medico-legal cu 65-70zilede ingrijire cu incapacitate de munca gradul 2, ce daune morale și materiale ar trebui sa cer?daca cineva îmi poate răspunde eu vă mulțumesc anticipat
Buna ziua,
Nu sunt expert in domeniu asa ca va spun cum as proceda eu.
As calcula ce pierderi financiare am avut pana acum ( diferenta intre salariu si suma primita pentru concediul medical, costurile interventiilor chirurgicale, faptul o sa va puteti folosi din nou piciorul normal sau o sa trebuiasca sa renuntati la munca desfasurata acum, costul eventualelor tratamente, pe ce perioada se vor intinde ele, etc.).
Vedeti cat ati pierdut pana acum din punct de vedere financiar, cat o sa pierdeti de acum inainte pana va recuperati capacitatea de munca si la aceasta adaugati un procent de 30% sub forma de daune morale.

Cum am spus si mai sus, considerati un sfat.
Consultati un avocat si vedeti ce spune si acesta, dumnealor ar trebui sa fie mai in masura sa va sfatuiasca.
Mai rău este că la acel moment când sa întâmplat accidentul rămăsesem și fara job

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Nu sunt expert in domeniu asa ca va spun cum as proceda eu.
As calcula ce pierderi financiare am avut pana acum ( diferenta intre salariu si suma primita pentru concediul medical, costurile interventiilor chirurgicale, faptul o sa va puteti folosi din nou piciorul normal sau o sa trebuiasca sa renuntati la munca desfasurata acum, costul eventualelor tratamente, pe ce perioada se vor intinde ele, etc.).
Vedeti cat ati pierdut pana acum din punct de vedere financiar, cat o sa pierdeti de acum inainte pana va recuperati capacitatea de munca si la aceasta adaugati un procent de 30% sub forma de daune morale.

Cum am spus si mai sus, considerati un sfat.
Consultati un avocat si vedeti ce spune si acesta, dumnealor ar trebui sa fie mai in masura sa va sfatuiasca.