Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Obtinere fiscal pt vanzarea masinii
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Obtinere fiscal pt vanzarea masinii

Buna ziua! Am o intrebare, va rog si anume : as vrea sa imi vand masina din Romania, eu fiind in Germania. Cu aceasta pandemie, as fi carantinat in ambele tari si nu imi permit. As avea vreo posibilitate sa obtin fiscalul prin alta persoana sau exista vreo solutie de a vinde masina fara fiscal ? Va multumesc.
Liviucaleb, utilizator
Trebuie procura speciala.fara fiscal nu puteti
Incheiati procura autentificata in favoarea unuei rude,cunoscut care sa poata desfasura procedura de instrainare bun mobil
Buna ziua
Incercati sa depuneti cererea online. Sunt multe primarii care elibereaza certificatul prin email.
Daca nu primiti raspuns, incercati sa explicati telefonic situatia, poate veti gasi intelegere.