Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O nelamurire!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O nelamurire!

La inceputul lunii decembrie am incheiat antecontractul de vanzare-cumparare pentru vanzarea apartamentului prin programul prima casa.Dosarul cumparatorului este aprobat de banca, insa abia la inceputul lunii ianuarie vom reusi sa incheiem contractul de vanzare-cumparare.In aceasta situatie o sa trebuiasca sa prezint la notar si certificatul energetic?Cum pot sa il obtin cat mai repede ca sa pot incheia contractul la termen?
Notarii au solicitat o aminare a dispozitiilor acestor reglementari astfel incat e bine sa vorbiti cu notarul care va incheia contractul de vanzare-cumparare si se va gasi o cale sa rezolvati problema..