Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, ma poate ajuta cineva sa imi spuna concret ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, ma poate ajuta cineva sa imi spuna concret ce înseamnă ...

Buna ziua, ma poate ajuta cineva sa imi spuna concret ce înseamnă "
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: amână pronunţarea hotărârii pentru data de 13.11.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 30.10.2020" ?
Va mulțumesc anticipat
După închiderea dezbaterilor, completul de judecată deliberează în secret asupra hotărârii ce urmează să pronunțe.
Hotărârea poate fi pronunțată de îndată sau după o amânarea de pronunțare (cum este în cazul dvs.)
Dacă pronunțarea a fost amânată, hotărârea nu poate fi pronunțată mai înainte de data fixată în acest scop.

Altfel spus, dvs. veți putea să vedeți soluția instanței, pe scurt, în portal, abia începând cu data de 13.11

Mai pe românește - impropriu, dar sugestiv exprimat - amânarea de pronunțare semnifică ... timp pentru chibzuință.
În acest interval de timp se pot depune concluzii scrise.

romascanu, moderator
Va mulțumesc frumos pentru răspuns, dar eu trebuie sa ma mai prezint la judecatorie ?
Nu
va multumesc frumos