avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, se aplica ...

Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, se aplica si la nivelul spitatelor publice aflate in administrarea consiliilor judetene, respectiv a consiliilor locale?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:20, 3 Noiembrie 2020
Achizițiile din spitalele publice fie a celor subordonate Ministerului Sănătății cât și a celor aflate sub administrarea autorităților județene sau locale sunt organizate și derulate în conformitate cu următoarele prevederi legale în vigoare:
- Ordinului ministrului sănătăţii nr. 1258/2016 pentru transparentizarea informaţiilor cu privire la achiziţiile publice şi contractele ce implică utilizarea patrimonului public la nivelul de spitalelor publice, serviciilor judetene de ambulanţă şi instituţiilor cu personalitate juridică aflate în subordinea sau în coordonarea Ministerului Sănătăţii
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Potrivit og nr. 19/2021 care modifica alin.3 al art. 27 din legea ... dana manea dana manea Potrivit OG nr. 19/2021 care modifica alin.3 al art. 27 din Legea nr.55/2020, spitalele aflate in subordinea consiliilor locale si judetene mai pot organiza ... (vezi toată discuția)
Principiul neretroactivitatii legii civile Ivascu Ionel Ivascu Ionel Speta. O firma S.C. X........ S.R.L. a incheiat un contract de lucrari cu o institutie publica de interes local Administratia S.......... aflată in ... (vezi toată discuția)
Potrivit art. ii din legea nr. 203/2020, "prin derogare de la ... dana manea dana manea Potrivit art. II din Legea nr. 203/2020, \"Prin derogare de la dispoziţiile art. 27 alin. (3) din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea ... (vezi toată discuția)