Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, se aplica ...

Mi-ar putea spune cineva daca Ordinul nr. 1258/2016, se aplica si la nivelul spitatelor publice aflate in administrarea consiliilor judetene, respectiv a consiliilor locale?
Achizițiile din spitalele publice fie a celor subordonate Ministerului Sănătății cât și a celor aflate sub administrarea autorităților județene sau locale sunt organizate și derulate în conformitate cu următoarele prevederi legale în vigoare:
- Ordinului ministrului sănătăţii nr. 1258/2016 pentru transparentizarea informaţiilor cu privire la achiziţiile publice şi contractele ce implică utilizarea patrimonului public la nivelul de spitalelor publice, serviciilor judetene de ambulanţă şi instituţiilor cu personalitate juridică aflate în subordinea sau în coordonarea Ministerului Sănătăţii
[ link extern ]