avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Care este procedura de obținere de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Care este procedura de obținere de la Registrul ...

Bună ziua,
Care este procedura de obținere de la Registrul Naţional Notarial de Evidenţă a Liberalităţilor (R.N.N.E.L.) a unui document care să certifice faptul că nu există testament?
Cel mai recent răspuns: MihailZC , utilizator 14:02, 5 Noiembrie 2020
Poate ar trebui să mergeți la notar și să solicitați o încheiere de verificare a evidențelor succesorale. Părerea mea.
Mergeti la orice notar public cu certificatul de deces al defunctului si cu actele de dvs de stare civila care sa demonstreze legatura de rudenie cu defunctul si solicitati verificarea RNNEL

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenitori Rob3rt01 Rob3rt01 Cum aflu daca exzista mostenitori si care sant acestia si daca a lasat testament.Multumesc. (vezi toată discuția)
Acte notariale marysimo marysimo Cum pot afla dacă o persoană a încheiat în decursul vieții sale vreun act notarial, testament, ori orice alt document înregistrat la un notar? (vezi toată discuția)
Posibila mostenire apartament Jixu85 Jixu85 Buna ziua, A decedat de curand bunicul meu care mi-a comunicat mai demult (sa fie mai mult de 10 ani) ca doreste sa-mi lase mostenire apartamentul sau, fara ... (vezi toată discuția)