Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Care este procedura de obținere de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Care este procedura de obținere de la Registrul ...

Bună ziua,
Care este procedura de obținere de la Registrul Naţional Notarial de Evidenţă a Liberalităţilor (R.N.N.E.L.) a unui document care să certifice faptul că nu există testament?
Poate ar trebui să mergeți la notar și să solicitați o încheiere de verificare a evidențelor succesorale. Părerea mea.
Mergeti la orice notar public cu certificatul de deces al defunctului si cu actele de dvs de stare civila care sa demonstreze legatura de rudenie cu defunctul si solicitati verificarea RNNEL