Forum Discuţii juridice Executare silită Dosarul unei cunoștință, depus pentru ajutorul de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dosarul unei cunoștință, depus pentru ajutorul de incalzire ...

Dosarul unei cunoștință, depus pentru ajutorul de incalzire este respins strict pentru ca în ultima perioada a schimbat furnizorul de gaze naturale (momentan este la Engie, și vrea sa se transfere la restart energy, dar exista continuitate și nu a fost întrerupere între contractul veche și nou. Altfel satisface toate cerințele referitoare la venitul familiei si a depus toate documentele. Se poate respinge dosarul pentru ajutor de încălzire, doar pe motivul ca solicitantul are contract cu furnizorul x sau y? Cum se poate ataca respingerea dosarului și la ce lege, hg, se poate face referire și ce articol?
Ami1988, utilizator