avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângerea împotriva soluțiilor de neurmărire sau ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângerea împotriva soluțiilor de neurmărire sau netrimitere în judecată- Art 340 NCPP

Am termen la Judecatorie pentru ca am contestat clasarea unui dosar penal, eu fiind parte vatamata si doream sa stiu daca trebuie sa ma prezint la data respectiva sau se judeca in lipsa?
Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 5 Noiembrie 2020
Valsymy, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valsymy , utilizator 15:38, 6 Noiembrie 2020
Daca nu va prezentați se va judeca în lipsă.
Aveti si dreptul de a fi reprezentat de avocat.
Daca ati fost legal citata, se poate judeca si in lipsa dvs. Daca nu va prezentati, recomandat este sa depuneti note scrise cu privire la admisibilitatea ori temeinicia plângerii.
Am inteles,
multumesc pentru raspunsurile dvs.
Ultima modificare: Vineri, 6 Noiembrie 2020
Valsymy, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! fac parte intr un dosar care a fost clasat pe motivul ... Koman91 Koman91 Buna ziua! Fac parte intr un dosar Care a fost clasat pe motivul prescrierii ! Petentul a depus plângere împotriva soluției procurorului in camera ... (vezi toată discuția)
Problema citatie cezarad cezarad Am o nelamurire.O persoana a primit o citatie de la o Judecatorie prin care i se pune in vedere, citez: \\"[i]Sunteți chemat în această instanță, cameră ... (vezi toată discuția)
Se poate judeca si in lipsa? alexser24 alexser24 sub semnatu ect este chemat in instanta la data de ect in calitate de intimat in ceea ce priveste dosarul plangere solutie de neurmarire / netrimitere judecata ... (vezi toată discuția)