Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara. Din iulie pana in octombrie am beneficiat ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara. Din iulie pana in octombrie am beneficiat de indemnizație ...

Buna seara.
Din iulie pana in octombrie am beneficiat de indemnizație de șomaj. In noiembrie m-am angajat la o firma care m-a convins sa-mi fac contract pe perioada nedeterminată cu perioada de proba. Am început munca si am descoperit ca responsabilitățile nu corespundeau cu denumirea postului, deci nu asta era ce căutam. Așa ca intenționez sa notific încetarea CIM. Daca am lucrat doar o săptămâna mai exista vreo posibilitate sa continue plata indemnizației de șomaj?
Plata indemnizatiei de somaj a incetat, intrucat ati incheiat un c.i.m. pe durata nedeterminata. In acest caz, nu se mai poate relua plata.