Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Intrebare
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Intrebare

Daca sustin examenul de admitere in Baroul Bucuresti pot sa lucrez ca stagiar la un cabinet de avocatura din alt judet?
Multumesc
Numai daca obtii transferul la baroul din acea "alta localitate" si daca iti gasesti acolo un maestru.
cati ani sunt necesari ca vechime juridica ptr a da ex ptr avocat?
nu sunt necesari ani de experienta ci poti sa sustii admiere in baroul in care doresti sa lucrezi chiar imediat dupa licenta ..de ce este necesar...o pregatire foarte temeinica ...dar poti gasi mai multe informatii pe www.unbr.ro...referitor la materii, tematica etc...bafta!