Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Ce se poate face daca o institutie publica ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Ce se poate face daca o institutie publica trimite ...

Buna ziua.
Ce se poate face daca o institutie publica trimite o adresa de intimidare catre un presedinte de asociatie de proprietari , fara a avea dovezi incriminatoare. La ce legislatie as putea face referire?
Va multumesc
Ce prejudiciu a produs ? A calomniat/defaimat presedintele in public ? Nu.
pentru analiza si eventual raspuns la obiect detalizati situatia
Legal,daca partea apreciaza ca aspectele /faptele constate in sarcina presedintelui de asociatie nu exista-are dreptul legal sa conteste in instanta de judecata ,inclusiv sa solicite anularea documentului si daune