avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume aspect legat ...

Buna ziua!
Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume aspect legat de un proces civil (actiune in raspundere delictuala).

Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la data de 06.11.2020
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 28.10.2020,

iar acum:
Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la data de 20.11.2020.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 06.11.2020.
Care ar putea fi cauza acestei noi amanari?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: reliana , utilizator 15:10, 6 Noiembrie 2020
Nu exista răspunsuri unanime,unii spun ca in cauze complexe judecătorii au nevoie de timp suplimentar de gândire.sau ca volumul de muncă este mare și au rămas cu mai multe dosare în pronunțate în ședința respectiva sau din comoditate etc.Se intampla.in marea majoritate a cazurilor ca pronunțarea sa se rămâne uneori de 2 3 ori asa cum a intrat în normalitate ș ca motivarea semințelor sa se faca în cel.putin 2-3 luni.
Va multumesc si va doresc din tot sufletul multa sanatate!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar amanare serban.m serban.m Buna seara,am si eu o intrebare: De ce se poate amana o solutie in decursul a unei luni de zile,avocatul nu a lamurit paratul,acesta s-a prezentat in ziua in ... (vezi toată discuția)
Partaj bunuri comune Constantin Iulian Voicu Constantin Iulian Voicu Bună. Am și eu o antrebare, de 5 ori sa amânat... Tip solutie: Amână cauza Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 28.02.2020 Soluţia va fi ... (vezi toată discuția)
Amanare initiala pronuntare cauza palnyc palnyc Buna ziua, Am facut recurs la o cauza si dupa ultima sedinta apar urmatoarele: - Tip solute: amana pronuntarea - Solutia pe scurt: amana pronuntarea cauzei ... (vezi toată discuția)