Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume aspect legat ...

Buna ziua!
Va rog, ajuntati-ma sa inteleg un anume aspect legat de un proces civil (actiune in raspundere delictuala).

Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la data de 06.11.2020
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 28.10.2020,

iar acum:
Solutia pe scurt: Amana pronuntarea la data de 20.11.2020.
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 06.11.2020.
Care ar putea fi cauza acestei noi amanari?

Multumesc!
Nu exista răspunsuri unanime,unii spun ca in cauze complexe judecătorii au nevoie de timp suplimentar de gândire.sau ca volumul de muncă este mare și au rămas cu mai multe dosare în pronunțate în ședința respectiva sau din comoditate etc.Se intampla.in marea majoritate a cazurilor ca pronunțarea sa se rămâne uneori de 2 3 ori asa cum a intrat în normalitate ș ca motivarea semințelor sa se faca în cel.putin 2-3 luni.
Va multumesc si va doresc din tot sufletul multa sanatate!