Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Prestari servcii software
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Prestari servcii software

O societate platitoare de tva ce obligatii are la momentul intocmirii facturilor de prestari servicii informatice catre persoiane fizice/juridice NON-UE?
Trebuie colectat,declarat si platit tva aferent statului de domiciliu al beneficiarului?
george-neagu, moderator