avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct Poate ...

Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct
Poate sa o amanateze ,sa o puna gaj, sa gireze la banca sau sa o vanda fara acordul meu sau daca are datorii la Anaf poate sa o ia Anaful
Astea sunt niste exemple dar vreau sa stiu ce poate sa faca
Va multumesc anticipat
Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Noiembrie 2020
bebelyoung, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 14:41, 7 Noiembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
poate face de toate cu ce are si are doar nuda proprietate, dvs veti sta in acea casa cat traiti, nu va faceti griji.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzufruct viager - credit banca pusapopescu2013 pusapopescu2013 Locuiesc cu uzufruct vager intr-un apartament. Am un credit bancar si sunt in litigiu cu banca. Dupa noile legi ale bancilor exista vreun risc pentru persoana ... (vezi toată discuția)
Credit bancar, pe baza nudei proprietati badaxel badaxel Buna ziua. Am cumparat o propietate, in Oradea, un apartament cu 3 camere, in 2004, de la sotul mamei mele, care dobandise bunul inainte de casatoria cu ea. ... (vezi toată discuția)
Pot instraina fiicei o locuinta cu clauza temporara de neinstrainare? micha69 micha69 As dori sa ii iau fiicei mele in viitorul apropiat, o garsoniera (fie sub forma de donatie, fie vanzare-cumparare, nu sunt sigura ce e mai bine) insa , ea ... (vezi toată discuția)