Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct Poate ...

Am vandut casa fiicei mele cu o clauza numita uzufruct
Poate sa o amanateze ,sa o puna gaj, sa gireze la banca sau sa o vanda fara acordul meu sau daca are datorii la Anaf poate sa o ia Anaful
Astea sunt niste exemple dar vreau sa stiu ce poate sa faca
Va multumesc anticipat
bebelyoung, utilizator
poate face de toate cu ce are si are doar nuda proprietate, dvs veti sta in acea casa cat traiti, nu va faceti griji.